Pexels. Wideo i zdjęcia do wykorzystania i modyfikacji z darmo

By ciekawe zilustrować wpis, preznetacje materiał promocyjny czy lekcje potrzebujemy co raz częściej nie tylko zdjęć i grafik, ale również wideo. Tu szybko pojawia się pytanie czy mogę znaleźć je w jednym miejscu, darmowe, bezpieczne i dobrej jakości (przecież chcemy oszczędzić czas!). Tak, takie materiały, dostępne za darmo, oferuje Pexels, który w ciągu kilku lat z małej strony z profesjonalnymi zdjęciami na CC rozrósł się do jednego z lepszych i bardziej kompleksowych serwisów w tej kategorii.

W obszarze zdjęć nadal więcej znajdziemy w pixabay, to baza pexels (która posiada częściowo te same zdjęcia) oferuje również bazę wideo oraz wygodne przeszukiwanie po kategoriach obu baz: wideo i zdjęć.

 

Zdjęcia

Kolekcaja już kilkanaście tysięcy ręcznie dobranych zdjęć w kilkunastu kategoriach, wszystkie są otagowane i dostępne w wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo seriws oferuje kilka przydatnych wtyczek m.in. do oprogramowania do tworzenia prezentacji MS PowerPoint, graficznego Adobe Photoshop oraz desktopowe narzędzia do przeszukiwania dla systemów Windows i Mac (zdjęcie powyżej).

Wideo

Materiały prezentowane przez Pexels są co najmniej jakości tzw. HD ready (1280×720), a większość z nich nawet Full HD (1920 × 1080), podobnie jak zdjęcia wideo są opisane tagami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.