O mnie

Cześć, nazywam się Kamil Śliwowski i od 14 lat pomagam podnosić kompetencje cyfrowe

👩🏽‍💻 Firm, instytucji, bibliotekarek, nauczycielek – poprzez szkolenia, warsztaty, kursy.

🧠 Dzieląc się wiedzą przez newsletter oraz pisząc dla takich blogów jak Sektor 3.0.

Wiedza, którą chętnie się dzielę:

Jak (i czym) uczyć i szkolić online?

Szukasz porad o tym, jak angażować uczestników i uczestniczki podczas edukacji online? Może masz dość wybierania odpowiednich narzędzi do tego? Chętnie podzielę się z Tobą zarówno swoimi linkami do sprawdzonych aplikacji, jak i doświadczeniami z prowadzenia szkoleń i kursów online. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub potrzebujesz na ten temat warsztatu, napisz do mnie (kamilsliwowski@gmail.com).

🛠️Narzędzia do edukacji i współpracy online

Skąd brać darmowe wideo, muzykę, zdjęcia?

Zbieram i opisuję darmowe i otwarte materiały, z których możesz śmiało korzystać w swoich projektach multimedialnych i edukacyjnych. Poniżej znajdziesz je uporządkowane, a jeśli chcesz dowiedzieć się jak takie zasoby wyszukiwać i wykorzystać w pracy zgodnie z prawem, prowadzę o nich szkolenia i warsztaty. Napisz do mnie (kamilsliwowski@gmail.com) jeśli jesteś takim zainteresowany/a.

📱Darmowe i otwarte grafiki, zdjęcia, muzyka, wideo
📚Otwarte Zasoby Edukacyjne

Jak korzystać z technologii mniej i zdrowiej?

Cyfrowy dobrostan to stan równowagi i zadowolenia z tego ile i jak technologia obecna jest w naszym życiu. Im więcej pracujemy i uczymy się zdalnie, tym jest o niego coraz trudniej. Sporo da się poprawić przejmując kontrolę nad urządzeniami, z których korzystamy i ucząc się zdrowych nawyków. Dowiedz się więcej z podkastów, w których o tym opowiadam:

🎧 Cyfrowy Dobrostan – Jak żyć ze smartfonem, facebookiem i nie mieć wyrzutów sumienia? (Piotr Peszko, 2edu elearning na serio)

🎧 Dobrze żyj w sieci (Katarzyna Szymielewicz, podcast Fundacji Panoptykon)

🎧 Rzuć telefon, chodź do łóżka (Marta Niedźwiecka O Zmierzchu)

Poza rozmowami o cyfrowym dobrostanie prowadzę również warsztaty, a razem z Krzysztofem Wojewodzicem (Escola Mobile) tworzymy właśnie kurs e-learningowy pt. Cyfrowy Dobrostan (startuje wkrótce!)