Zasoby Akademii Orange

Akademia Orange to program grantowy dla projektów edukacji kulturalnej, którego wszystkie efekty dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa. Zasoby edukacyjne, promocyjne, gry, scenariusze lekcji czy wideo produkowane w ramach projektów dostępne są na stronie Akademii oraz często również na stronach organizacji i instytucji, które realizują projekty.

Celem programu grantowego Akademia Orange jest promowanie nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży poprzez wspieranie innowacyjnych projektów edukacyjnych, które zachęcają do zdobywania wiedzy i uczestnictwa w kulturze. Odbyły się już trzy edycje, czwarta jest właśnie w trakcie realizacji.

Aby znaleźć interesujące nas zasoby wybieramy na stronie Projekty kategorię np. nauka języków, zobaczymy wtedy listę projektów z tej kategorii. Po wejściu do poszczególnego projektu klikając na zakładkę Materiały znajdziemy zasoby edukacyjne i multimedia z projektów.. Na portalu Akademii znajdziemy m.in. scenariusze zajęć lekcyjnych i warsztatów dla dzieci z podstaw programowania czy edycji OpenStreetMap, wideo lekcje pracy nagraniowej w studiu i produkcji muzyki, darmowy samodzielny kurs nauki języka francuskiego i wiele, wiele innych.

Zobacz wszystkie projekty Akademii Orange.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.