Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.
Nie tylko w święta narodowe warto przypominać sobie historię zamieszkiwanego kraju. Żeby było to łatwe na co dzień dla każdej osoby, spisana w książkach wiedza musi być powszechnie dostępna, najlepiej w Internecie. Takie zadanie realizuje Muzeum Historii Polski, które część swoich wydawnictw w cyfrowej wersji udostępnia w sieci, na wolnych i otwartych licencjach. Kilkadziesiąt książek wydanych wcześniej drukiem zostało udostępnionych w serwisie ngoteka.pl
Wśród tytułów (dostępnych jako pliki PDF) znajdziemy takie pozycje jak Piłsudski, jakim go znałem, na podstawie książki „Józef Piłsudski jakim Go znałem” Leona Wasilewskiego z 1935 ze wstępem prof. Andrzeja Friszke, Pod wspólnym niebem. Rzeczpospolita wielu narodów, wyznań i kultur (XVI-XVIII w.) pod redakcją Michała Kopczyńskiego i Wojciecha Tygielskiego, Wolność i prawo w staropolskiej koncepcji państwa, autorstwa historyczki ustroju, prawa i praktyki politycznej prof. Anny Sucheni-Grabowskiej, Wspólne dziedzictwo, wybór tekstów papieża Jana Pawła II na temat Polski i jej historii.
Licencje dla konkretnych publikacji dostępne są w ich opisach w ramach repozytorium, gdzie zostały udostępnione po otworzeniu praw do wydań papierowych, na bazie których dostępne są PDF-y.
Kolekcja wydawnictw Muzuem Historii PolskiPodobne