Ważniak – studia informatyczne na odległość

wazniak.mimuw.edu.pl/ to jeden ze starszych i ważniejszych adresów edukacyjnych w polskiej sieci, którego na otwartezasoby.pl nie mogło zabraknąć. Projekt otwartych zasobów nauczania na odległość na kierunku studiów wyższych – Informatyka stworzony przez partnerstwo czterech, czołowych polskich uczelni – Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Poznańskiej i Politechniki Warszawskiej.

W ramach projektu dostępne jest 6 programów nauczania, po trzy dla studiów I i II stopnia, dla profilów: technicznego i nietechnicznego. Program obejmuje  treści (skrypty wykładów i ćwiczenia) z 62 przedmiotów: od wstępu do programowania przez sieci komputerowe po systemy mobilne i teorię informacji. W serwisie znajdziemy również siatki zajęć dla programu i opis jego realizacji na uczelni. Jeśli podejmiecie się uczenia z Ważniaka, niektóre przedmioty takie jak Analiza Matematyczna można uzupełnić o najnowsze wykłady z Politechniki Wrocławskiej.

Projekt prowadzi Instytut Informatyki i Centrum Otwartej Multimedialnej Edukacji Uniwersytetu Warszawskiego. Zasoby z serwisu dostępne są na “wolnej”, opisowej licencji brzmiącej:

Mogą Państwo swobodnie korzystać z dostępnych tutaj materiałów podczas zajęć. Prosimy jedynie o powołanie się na nasz adres (http://wazniak.mimuw.edu.pl/).

Projekt posiada również specjalny portal dla licealistów przygotowujących się na studia informatyczne ucze-sie.pl.

Zobacz otwarty program nauczania informatyki – ważniak.mimuw.uw.edu.pl

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.