Uniwersytet dzieci i scenariusze na udane lekcje

Czy da się przenieść doświadczenie badania i odkrywania nowej wiedzy, jakie kojarzymy zwykle z pracą naukową, do szkoły podstawowej? Uniwersytet Dzieci od lat udowadnia, że tak. W ponad 160 bogatych (z materiałami wideo, grami, dokładnymi instrukcjami i materiałami dla nauczycieli oraz uczniów np. w formie kart pracy) scenariuszy lekcji do przedmiotów:  edukacja społeczna, polonistyczna, techniczna, matematyczna, przyrodnicza, plastyczna, muzyczna oraz zajęć komputerowe. Znajdziemy tu również trochę scenariuszy na specjalne okazje np. dotyczące świąt czy okazji takich jak początek wiosny. Wszystkie scenariusze są napisane bardzo zrozumiałym językiem, a wideo z ekspertami i ekspertkami (najczęściej występują w nich naukowcy, którzy prowadzą zajęcia w ramach Uniwersytetu Dzieci) pomoże rozpocząć dyskusje na lekcji.

Scenariusze dostępne są na licencjach Creative Commons, można je kopiować  remiksować (dokładną licencję można zobaczyć przy każdym scenariuszu, większość dostępna jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0). By zobaczyć cały scenariusz musimy założyć konto, dzięki któremu będziemy mogli łatwiej zapisać swoje ulubione materiały.

Uniwersytet Dzieci to jednak nie tylko ciekawe scenariusze lekcji dla szkoły podstawowej, to również ogromny program dla dzieci w każdym wieku pełen wykładów, warsztatów oraz tutoringu. Zajęcia odbywają się w różnych miastach (zależnie od programu) i w różnych trybach dla różnych grup wiekowych. Wszystkie informacje o programach i rekrutacji znaleźć można na stronie Uniwersytetu.

Scenariusze lekcji Uniwersytetu Dzieci

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.