Stwórz otwartą mapę kraju, kontynentu, świata w kilku krokach

Stwórz własną, niestandardową mapę świata, kontynentu lub wybranego państwa z dowolnymi kolorami i legendą w kilku prostych krokach. Mapchart to narzędzie , które nie wymaga umiejętności graficznych ani pracy plikami danych (choć taka opcja bardzo by się przydała dla bardziej zaawansowanych użytkowników i użytkowniczek).

Mapy możemy tworzyć ręcznie: wybieramy odpowiednią mapę i  zaznaczamy na podziale administracyjnym , krajwowym (lub w przypadku Uni Europejskiej również na jednym z podziałów NUTS) dane, które chcemy zilustrować. Mapchart posiada wiele przydatnych i prostych w obsłudze funkcji, które zwykle wymagają umiejętności edycji grafiki np. zastosowanie wzorów, a nie wyłącznie wypełnienia kolorami oraz tworzenia map pokazujących tylko wybrane kraje lub regiony. Utworzone mapy są dostępne na licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International.

Serwis dostępny jest w języku angielskim i posiada prosty zestaw tutoriali wideo. Mapy zapisywane są w formacie PNG oraz jako plik tekstowy z konfiguracją, który możemy wgrać ponownie do seriwsu by przerobić lub zaaktualizować naszą mapę w przyszłości.

Dla zainteresowanych mapami historycznymi świata i Europy, serwis posiada również wersję map z podziałami administracyjnymi świata z lat od 1815 do II Wojny Światowej.

 

Comments (2)

  1. To jest super poprostu super

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.