Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.
Jeśli nieobce Ci są takie terminy jak Arduino czy OpenStreetMap lub wręcz przeciwnie chcesz dowiedzieć się o nich więcej i poprowadzić na ich temat warsztaty czy lekcje to Fundacja Culture Shock ma do tego gotowe materiały. Kilkanaście warsztatów m.in. z takich projektów jak Medialab Junior zostało opisanych w scenariuszach, które można pobrać, wykorzystać i zremiksować (autorki i autorzy chętnie dowiedzą się jak z nich korzystacie, możecie napisać o tym do nich maila). Poza Arduino i OSM znajdziemy również scenariusze do nauki edycji wideo i dźwięku, które mogą posłużyć do zajęć o edukacji medialnej. Kolejnym ciekawym obszarem są zajęcia o odkrywaniu historii Warszawy oraz o tym jak ciekawie korzystać z zasobów muzeów i galerii do nauki młodzieży w wieku gimnazjalnym.
Poza materiałami edukacyjnymi również wyniki wielu projektów Fundacji dostępne są na wolnych licencjach. Katalog i projekty opracowane w ramach akcji Rzeczoznawcy, w ramach którego seniorzy opracowywali projekty ze zakresu sztuki, designu, projektowania i przestrzeni publicznej, dostępne również do swobodnego wykorzystania i produkcji. Osobiście liczę na wdrożenie zwijanej teczki, w której nie gniotą się dokumenty!
Jeśli zainteresują Was tematy, którymi zajmuje się Fundacja, ale nie prowadzicie zajęć sami, Culture Shock ma bogatą ofertę warsztatów z szeroko pojętej edukacji medialnej i projektowania.
Podobne