Jeśli nieobce Ci są takie terminy jak Arduino czy OpenStreetMap lub wręcz przeciwnie chcesz dowiedzieć się o nich więcej i poprowadzić na ich temat warsztaty czy lekcje to Fundacja Culture Shock ma do tego gotowe materiały. Kilkanaście warsztatów m.in. z takich projektów jak Medialab Junior zostało opisanych w scenariuszach, które można pobrać, wykorzystać i zremiksować (autorki i autorzy chętnie dowiedzą się jak z nich korzystacie, możecie napisać o tym do nich maila). Poza Arduino i OSM znajdziemy również scenariusze do nauki edycji wideo i dźwięku, które mogą posłużyć do zajęć o edukacji medialnej. Kolejnym ciekawym obszarem są zajęcia o odkrywaniu historii Warszawy oraz o tym jak ciekawie korzystać z zasobów muzeów i galerii do nauki młodzieży w wieku gimnazjalnym.
Poza materiałami edukacyjnymi również wyniki wielu projektów Fundacji dostępne są na wolnych licencjach. Katalog i projekty opracowane w ramach akcji Rzeczoznawcy, w ramach którego seniorzy opracowywali projekty ze zakresu sztuki, designu, projektowania i przestrzeni publicznej, dostępne również do swobodnego wykorzystania i produkcji. Osobiście liczę na wdrożenie zwijanej teczki, w której nie gniotą się dokumenty!
Jeśli zainteresują Was tematy, którymi zajmuje się Fundacja, ale nie prowadzicie zajęć sami, Culture Shock ma bogatą ofertę warsztatów z szeroko pojętej edukacji medialnej i projektowania.
[button url=”http://www.cultureshock.pl/scenariusze/” color=”null” type=”null” target=”null”] [/button]