Lublin – instrukcja obsługi

„Lublin. Instrukcja Obsługi” to internetowa opowieść o historii i dziedzictwie, pełna infografik, zdjęć, dokumentów. Wszystkie materiały poświęcone są Lublinowi i kontekstowi historycznemu powstania i życia miasta. Każdy materiał, jak dobra lekcja historii w szkole, zawiera poza świetnym tekstem do przeczytania, materiały interaktywne i dokumenty oraz kilka najważniejszych, ciekawych pytań, które mogą pojawić się w głowie osoby spacerującej lub mieszkającej w Lublinie.

Celem strony jest nie tylko dostarczanie wiedzy na temat historii tego ponad 700-letniego miasta mieszkańcom i innym osobom zainteresowanym, ale również budowanie tożsamości lokalnej. Serwis grupuje materiały w 30 rozdziałów, głównie ułożonych chronologicznie i kilka takich jak edukacja, kataklizmy i pomory, tajemniczy Lublin i wielokulturowy Lublin pokazujących dane zagadnienie przekrojowo.

Treść serwisu dostępna jest na licencji CC BY-NC-SA (Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Na tych samych warunkach), ale część infografik pozwala nawet na więcej i dostępne jest na licencji CC BY. Projekt tworzy Ośrodek”Brama Grodzka – Teatr NN” który posiada również wartą odwiedzenia cyfrową bibliotekę zawierającą kilkadziesiąt tysięcy obiektów multimedialnych i dokumentów.

[button url=”http://teatrnn.pl/instrukcja/” color=”lite” type=”small” target=”_self”] Lublin – Instrukcja obsługi [/button]

 

 

Ten post ma 0 komentarzy

  1. Krzysztof

    Dobra robota,popieram takie inicjatywy.Oby tak dalej 🙂

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.