Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.
„Lublin. Instrukcja Obsługi” to internetowa opowieść o historii i dziedzictwie, pełna infografik, zdjęć, dokumentów. Wszystkie materiały poświęcone są Lublinowi i kontekstowi historycznemu powstania i życia miasta. Każdy materiał, jak dobra lekcja historii w szkole, zawiera poza świetnym tekstem do przeczytania, materiały interaktywne i dokumenty oraz kilka najważniejszych, ciekawych pytań, które mogą pojawić się w głowie osoby spacerującej lub mieszkającej w Lublinie.
Celem strony jest nie tylko dostarczanie wiedzy na temat historii tego ponad 700-letniego miasta mieszkańcom i innym osobom zainteresowanym, ale również budowanie tożsamości lokalnej. Serwis grupuje materiały w 30 rozdziałów, głównie ułożonych chronologicznie i kilka takich jak edukacja, kataklizmy i pomory, tajemniczy Lublin i wielokulturowy Lublin pokazujących dane zagadnienie przekrojowo.
Treść serwisu dostępna jest na licencji CC BY-NC-SA (Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Na tych samych warunkach), ale część infografik pozwala nawet na więcej i dostępne jest na licencji CC BY. Projekt tworzy Ośrodek”Brama Grodzka – Teatr NN” który posiada również wartą odwiedzenia cyfrową bibliotekę zawierającą kilkadziesiąt tysięcy obiektów multimedialnych i dokumentów.
Lublin – Instrukcja obsługiPodobne
Comments (0)
Dobra robota,popieram takie inicjatywy.Oby tak dalej 🙂