Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.
Comic Book Plus posiada w stale rosnącej kolekcji już ponad 22 000 komiksów z domeny publicznej. Dokładnie opracowane i sprawdzone (pod kątem praw autorskich) komiksy pochodzą z tzw. złotej (lata 30-te i 40-te XX wieku) i srebrnej (1956-1970) ery komiksu amerykańskiego. Wiele z nich to nie tylko komiksy przygodowe czy fantastyczne, ale również propagandowe i edukacyjne wydania rządu amerykańskiego (głównie o tematyce wojennej). Aby pobrać komiksy w całości (a nie zapisując pojedyncze strony) musimy założyć darmowo konto. Więcej o kolekcji na blogu Open Culture.
Komiksy z domeny publicznej na Comic Book Plus
Podobne
Comments (0)
Hej,
a jak to jest z naszymi polskimi komiksami, które komiksy można już potraktować jako materiały na licencji CC0 ze względu na ich wiek?
W USA niektóre komiksy trafiły szybciej do domeny publicznej z racji na finansowanie ze środków publicznych, a niektóre z początków tej sztuki (np. gazetowa z XIX wieku) z racji na wygaśnięcie praw. W Polsce chyba nie ma takiej kolekcji i jest też znacznie mniej komiksów powstałych przed wojną (przykładowo rysunki o Koziołku Matołku przejdą do domeny publicznej dopiero w 2038 roku. Komiksów gazetowych w domenie publicznej szukałbym w bibliotece cyfrowej http://polona.pl/