Kolekcja Muzeum w Luwrze wreszcie w Internecie

Choć najbardziej znane dzieła

, jakie posiada paryskie muzum Luwr zapewne świetnie znasz i widujesz również poza jego galeriami, które stanowią jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych stolicy Francji, to jednak wiele z nich do tej pory nie była prezentowana w sieci w taki spsób. Właśnie otwarta kolekcja online zawiera ponad 480 000 wpisów na temat dzieł z Musée du Louvre i Musée National Eugène-Delacroix. Eksperci i ekspertki z obu muzeów deklarują jej dalszy rozwój oraz uzupełnianie opisów. Większość z nich zawiera również zdjęcia i wizerunki obiektów

https://apreciatusalud.com/clofert/index.html

, niektóre dostępne są jako wysokiej jakości zdigitalizowane wizerunki.

Co znajdziemy (i co możemy pobierać) już teraz? Wolność wiodąca lud na barykady Eugène Delacroix , Mona Lisa Loenardo da Vinci czy tysiące rzeźb, mebli, tekstyliów, biżuterii, przedmiotów historycznych sięgających czasów antycznych.

Witryna ze zbiorami Luwru oferuje kilka narzędzi badawczych: wyszukiwarkę pełnotekstową; zaawansowane wyszukiwanie, filtry dat kolekcji, instytucji posiadającej dany obiekt, twórców itp. Dzieła aktualnie na wystawie możemy oglądać, również poruszając się po wirtualnej mapie muzeum… i to wszystko bez wychodzenia z domu!

Przeglądaj i przeszukuj kolekcję Luwru tutaj.

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Artur

    Obrazy pobrane ze strony Luwru można swobodnie wykorzystywać w projektach komercyjnych?

    1. Kamil Śliwowski

      Jeśli dane obrazy są już w domenie publicznej to tak, ich reprodukcje cyfrowe można wykorzystać. Niestety Louvre nie oznacza takich obrazów jak wiele innych muzeów narodowych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.