Kolekcja Muzeum w Luwrze wreszcie w Internecie

Choć najbardziej znane dzieła, jakie posiada paryskie muzum Luwr zapewne świetnie znasz i widujesz również poza jego galeriami, które stanowią jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych stolicy Francji, to jednak wiele z nich do tej pory nie była prezentowana w sieci w taki spsób. Właśnie otwarta kolekcja online zawiera ponad 480 000 wpisów na temat dzieł z Musée du Louvre i Musée National Eugène-Delacroix. Eksperci i ekspertki z obu muzeów deklarują jej dalszy rozwój oraz uzupełnianie opisów. Większość z nich zawiera również zdjęcia i wizerunki obiektów , niektóre dostępne są jako wysokiej jakości zdigitalizowane wizerunki.

Co znajdziemy (i co możemy pobierać) już teraz? Wolność wiodąca lud na barykady Eugène Delacroix , Mona Lisa Loenardo da Vinci czy tysiące rzeźb, mebli, tekstyliów, biżuterii, przedmiotów historycznych sięgających czasów antycznych.

Witryna ze zbiorami Luwru oferuje kilka narzędzi badawczych: wyszukiwarkę pełnotekstową; zaawansowane wyszukiwanie, filtry dat kolekcji, instytucji posiadającej dany obiekt, twórców itp. Dzieła aktualnie na wystawie możemy oglądać, również poruszając się po wirtualnej mapie muzeum… i to wszystko bez wychodzenia z domu!

Przeglądaj i przeszukuj kolekcję Luwru tutaj.

Comments (3)

  1. Obrazy pobrane ze strony Luwru można swobodnie wykorzystywać w projektach komercyjnych?

    • Kamil Śliwowski

      Jeśli dane obrazy są już w domenie publicznej to tak, ich reprodukcje cyfrowe można wykorzystać. Niestety Louvre nie oznacza takich obrazów jak wiele innych muzeów narodowych.

  2. Slawomir Gorzynski

    Można wykorzystywać do prac naukowych

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.