Kolekcja manuskryptów literatury amerykańskiej

W związku z przyjęciem  polityki otwartego dostępu przez Centru Ransom’a na uniwersytecie w Austin (Texas) uczelnia uruchomiła projekt REVEAL (Read and View English and American Literature) w ramach którego zdgitalizowano i udostępniono 25 kolekcji rękopisów najbardziej znanych twórców literatury angielskojęzycznej z XIX i początku XX wieku. Wśród autorów, których rękopisy dzieł i ilustracje możemy oglądać i czytać są Joseph Conrad, Oscar Wilde, Henry David Thoreau, Hart Crane, Thomas Hardy, Vachel Lindsay, Jack London, Katherine Mansfield, Robert Louis Stevenson i Sara Teasdale.

Projekt REVEAL udostępnia ponad 22.000 skanów o wysokiej rozdzielczości, do dowolnego wykorzystania przez każdego, w dowolnym celu, bez ograniczeń lub opłat (wszystkie utwory w kolekcji znajdują się już w domenie publicznej). Ransom Center prosi jedynie o podawanie źródła pochodzenia skanów podczas ich publikacji. Więcej o kolekcji możecie przeczytać na stronie uniwersytetu.

[button url=”http://hrc.contentdm.oclc.org/cdm/reveal/#nav_top” color=”lite” type=”small” target=”_self”] 22 000 skanów manuskryptów literatury angielskojęzycznej z XIX i XX wieku [/button]

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.