Getty Museum w domenie publicznej

Przy okazji konkursu Open Contest Program Getty Museum (założone przez amerykańskiego milionera i przedsiębiorcę) udostępniło do domeny publicznej prawie 100 000 zdjęć ze swojej kolekcji. Kolekcja o nazwie Open Content zawiera zdigitalizowane prace, które są już w domenie publicznej jak i takie do których prawa posiada instytucji, ale które udostępnia do dowolnego ponownego wykorzystania i kopiowania. W planach udostępnienie kolejnych materiałów w tym z kolekcji Getty Research Institute oraz Getty Conservation Institute. *Obraz aut.  Christena Schjellerup Købke, The Forum, Pompeii, with Vesuvius in the Distance z kolekcji Getty.

Obecnie dostępnych jest ponad 100 000 zdjęć z Muzeum J. Paula Getty’ego i Getty Research Institute, w tym ponad 72 000 z archiwum instytutu badawczego Foto Arte Minore. Znajdują się w nich fotografie sztuki i architektury Włoch.Inne  obiekty to obrazy, rysunki, rękopisy, fotografie, antyki, rzeźby, sztuki dekoracyjne, szkice artystów, akwarele, rzadkie druki od XVI do XVIII wieku oraz XIX-wieczne rysunki architektoniczne zabytków kultury.Od 2013 roku kiedy Getty rozpoczęło program Open Content, stale dodawane są nowe obiekty zdigtalizowane w wysokiej jakości.

[button url=”http://search.getty.edu/gateway/search?q=&cat=highlight&f=%22Open+Content+Images%22&rows=10&srt=a&dir=s&pg=1″ color=”lite” type=”small” target=”_self”] Zasoby z domeny publicznej w kolekcji Getty Museum [/button]

Ilustracje:

José de Goya y Lucientes (Francisco de Goya) Bullfight, Suerte de Varas, 1824

Souvenir de l’Exposition universelle, Paris, 1889.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.