Generator map wektorowych Pixel Map

Choć sama mapa świata nie zmienia aż tak często, to mało osób zwraca uwagę, na to, z jak z wielu różnych map korzystamy na co dzień i czym się różnią. Wikipedia oferuje ogromną kolekcję map wektorowych świata, ale czasem, gdy chcemy lub potrzebujemy stworzyć własną, z odpowiednim wyglądem będziemy potrzebować wzoru i programu do grafiki wektorowej. Pixel Map Generator to małe, ale bardzo przydatne narzędzie sieciowe które to znacząco ułatwi. Strona pozwala wygenerować mapę wektorową świata lub jednego kraju. Możemy łatwo zmieniać kolory na mapie, dodawać do niej napisy, linie pomiędzy miejscami i oznaczenia lokalizacji. Po wybraniu mapy kraju otrzymamy również jego podział administracyjny. Możemy rownież zmienić stylistykę całej mapy z realistycznej na pikselową np. w kwadraty, sześcioboki lub kółka.

Mapa Polski z podziałem administracyjnym i połczonymi łukiem punktami w Warszawie i Gdańsku.

Co najlepsze, możemy robić to nie na jednym, ale na kilku różnych rodzajach odwzorowaniach świata od typowego Merkatora po bardziej realistycznego w odwzorowywaniu wielkości kontynentów Winkel. Każdą stworzoną za pomocą narzędzia mapę można zapisać jako obrazek, jako plik wektorowy lub HTML, dzięki czemu mapy świetnie sprawdzą się również jako urozmaicenie strony WWW. Wygenerowane mapy należy oznaczyć zgodnie z licencją Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0, jako wytworzone przy pomocy narzędzia amCharts Pixel Map Generator.

Więcej o różnicach między typami odwzorowań świata na mapach możecie przeczytać na Wikipedii lub w tym zabawnym odcinku komiksu XKCD.

Comment (1)

  1. To coś w sam raz dla mnie. Rewelacja!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.