Free Music Archive – darmowa muzyka od profesjonalnych twórców

Free Music Archive to świetnie prowadzony ( dzięki grupie kuratorów) serwis z darmową, profesjonalnie tworzoną muzyką na licencjach Creative Commons. Choć posiada znacznie mniejsze zasoby niż największy serwis z muzyką na CC czyli Jamendo to oferuje bardziej wyselekcjonowaną kolekcję. Dla szukających kawałków, które idealnie sprawdzą się jako podkład do filmu świetną funkcją jest szukanie utworów po zakresie długości trwania czy odpowiedniej licencji.

FMA oferuje również regularne przeglądy najpopularniejszych utworów, recenzje i porady, zarówno dla słuchaczy jak i muzyków, którzy chceli by publikować w FMA.

Serwis prezentuje muzykę podzieloną na gatunki lub na kuratorów, którzy tworzą kolekcje z polecanymi utworami np. muzyka do filmów, MusOpen (nagrania muzyki klasycznej) czy muzyka 8bitowa. Dzięki temu łatwiej znaleźć utwory, które będą nam bardziej odpowiadać jeśli szukamy czegoś o konkretnym stylu czy przeznaczeniu.

Utwory z FMA można poza pobraniem wygodnie embedować na własnej stronie jak poniżej:

Happening for Lulu aut Kraus  na licencji Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 New Zealand License.

 

 

Comment (1)

  1. Jest jeszcze kilka mocnych pozycji, ale fakt, że z tej korzystam chyba najczęściej. Pięknie posegregowane. Brakuje bardzo określania parametrów jak na płatnych wersjach, ale i tak bardzo przyjemna strona. 🙂
    Kilka innych pozycji można znaleźć tutaj:
    https://gabinet.art/muzyka-do-filmow-podcastow-i-prezentacji/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.