Fakty o świecie od CIA

CIA World Factbook to katalog informacji statystycznych oraz faktów na temat współczesnego świata i wszystkich państw. Choć pochodzi od nietypowej (CIA to agencja wywiadu) instytucji to dzięki amerykańskiemu prawu, które zwalnia z ochrony prawnoautorskiej utwory tworzone przez agencje federalne umożliwia dowolne wykorzystanie.

W World Factbook znajdziemy mapy, dokładne profile państw (na przykład profil Polski, której liczba telefonów komórkowych już od kilku lat przekracza o kilkanaście milionów liczbę mieszkańców), flagi państwowe z krótkimi opisami ich symboliki oraz wskaźniki po których możemy porównywać ze sobą państwa. W każdym profilu państwa znajdziemy informacje od geograficznych i demograficznych po informacje o telekomunikacji, transporcie czy konfliktach i sporach z innymi państwami. Większość danych ma podane lata, z których pochodzą, a na stronie głównej znajdziemy informacje o najnowszych aktualizacjach danych lub dostępnych prognozach. Możemy również skorzystać z ogólnych statystyk dla całego świata.

[button url=”https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/” color=”lite” type=”small” target=”_self”] CIA World Factbook [/button]

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.