Edukacyjna kolekcja zdjęć

Kolekcję ponad 1050 zdjęć edukacyjnych, co ważne wielu z nich osadzonych w kontekście Polski, znajdziecie na profilu Marcina Polaka na Flickr.com. Redaktor naczelny EduNews udostępnia tam fotografie, które mogą przydać się w przygotowywaniu zajęć i materiałów edukacyjnych, a których dobór powinien ułatwić Wam pracę, kiedy nie macie czasu na samodzielne przszukiwanie milionów zdjęć w całym repozytorium Flickr.

Zdjęcia pogrupowane są w zestawy tematyczne m.in. kolekcja polskich motyli, zamki krzyżackie, kościoły, kaplice, klasztory. Wszystkie zdjęcia dostępne są na wolnej licencji wymagającej jedynie uznania autorstwa twórcy.

Edukacyjna kolekcja zdjęć

Fot. Stan wojenny w Polsce, 1981-83, Marcin Polak, licencja CC BY.

Comments (0)

  1. AgWójcik

    Takie piractwo w polskim internecie jest na ogromną skalę. To bardzo przykre. Jest przecież w dzisiejszych czasach wiele sposobów na legalny zakup zdjęć też z licencją do użytku komercyjnego. Ja chciałabym dać moim zdjęciom drugie życie i  planuję wstawiać i sprzedawać swoje zdjęcia na http://bitsy.pl/ za „grosze” – aby pozwiedzały świat i żeby się do czegoś przydały. Nie robię specjalnie dobrych zdjęć ale mi się podobają i może komuś też przypadną do gustu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.