Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.
Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM w Poznaniu opracował i opublikował w sieci cyfrowe archiwum „unikatowych, dotąd nie udostępnianych materiałów audiowizualnych dotyczących kultury tradycyjnej, pozyskanych w trakcie badań etnograficznych prowadzonych w Instytucie”. Zasoby pochodzą z badań prowadzonych przez studentów i pracowników instytutu od lat 50 XX wieku i będą dalej rozwijane. Już teraz archiwum posiada blisko 7000 obiektów: fotografii, tekstów, negatywów i pozytywów, slajdów oraz nagrań wideo i audio. Archiwum można przeszukiwać pod kątem lokalizacji, dat, autorów oraz tagów. Dostępny jest również przewodnik po zbiorach, a same zasoby udostępniane są na wolnej licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach.
Archiwum im. Józefa Burszty ma być również docelowo miejscem cyfrowej publikacji bogatego dorobku profesora Józefa Burszty, już teraz zawiera ono wiele zdjęć z jego zbiorów oraz wykaz bibliograficzny
Cyfrowe Archiwum im. Józefa BursztyZdjęcie aut. Józef Burszta, licencja CC BY-SA, Cyfrowe Archiwum im. Józefa Burszty
Podobne