Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.
Biblioteka Uniwersytetu w Cambridge obchodzi właśnie 600-lecie, nic dziwnego więc, że w jej cyfrowej wersji odnaleźć można skarby z historii nauki i edukacji. Wśród nich min. najwcześniejszy przykład druku wielokolorowego: Podręcznik kaligrafii i malarstwa (Shi Hua Zhu Zhai shu pu), którego wydanie jest już tak kruche, że obawiano się je nawet otworzyć, aż do niedawna, kiedy to postanowiono je zdigitalizować zanim się rozpadnie (ilustracja powyżej). To tylko jeden z wielu świetnych manuskryptów Chińskich w posiadaniu biblioteki. Poza nimi znajdziemy w niej świetną kolekcję manuskryptów hebrajskich, perskich, japońskich, w sanskrycie i z historii Islamu. Do skarbów biblioteki należą również materiały angielskich naukowców np. Isaaca Newtona czy Charles’a Darwina.
Zeskanowane wizerunki poszczególnych stron można łatwo pobrać (ta opcja znajduje się w menu „View more options/Download or share” – ilustracja poniżej) i wykorzystać swobodnie do celów niekomercyjnych.

Podobne