Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.
Biblioteka Cyfrowa Kataru udostępnia ogromne archiwum kulturowego i historycznego dziedzictwa regionu Zatoki Perskiej. Udostępnienie map, zdjęć, książek i dokumentów swobodnie w Internecie takiej kolekcji odbywa się po raz pierwszy, z samo archiwum szybko rośnie w ramach współpracy z brytyjską Biblioteką Narodową nad digitalizacją i opracowaniem zasobów. Kolekcja zawiera ponad 114 tyś. archiwaliów, map, rękopisów, nagrań dźwiękowych, zdjęcia i książek. Wszystkie zasoby są dostępne z bardzo szczegółowymi opisami oraz wyjaśnieniem kontekstu, informacjami objaśniające np. porównaniami archiwalnych map ze współczesnymi i linkami. Opisy dostępne są w języku angielskim i arabskim.
Poza zasobami możemy przeczytać ponad 60 opracowań dotyczących historii różnych kolekcji lub fragmentów zbiorów biblioteki napisanych przez jej ekspertów np. profile historyczne państw czy historie tego jak powstawały słynne arabskie pierwsze podręczniki medyczne.
Wszystkie zasoby są również opisane co do prawa autorskich, większość z nich dostępna jest już w domenie publicznej, część na zasadach wolnych licencji Creative Commons lub Open Database License (niektóre mapy). Aby dowiedzieć się więcej należy rozwinąć pod zasobem pole „USE AND SHARE THIS RECORD”.
Cyfrowa Biblioteka KataruPodobne