Cyfrowa biblioteka historii naturalnej

Biodiversity Heritage Library – to konsorcjum publicznych instytucji (głównie bibliotek) z całego świata zajmujących się historią naturalną i botaniką, których celem jest digitalizacja i udostępnianie zbiorów w sieci. Większość zasobów należy już do domeny publicznej, a przeszukiwać je możemy wg. dat, autorów, instytucji, z których pochodzą lub wg. specjalnie przygotowanych kolekcji opracowanych przy okazji wystaw lub zbierających materiały na określony temat lub związane z konkretnym badaczem np. Karolem Lienuszem.

Jeśli poszukujecie ciekawych ilustracji możecie skorzystać z serwisu Flickr, gdzie BHL oferuje przegląd najciekawszych grafik z książek w swojej kolekcji (co ułatwia ich wykorzystanie bez konieczności przeszukiwania i wycinania ich z całych tomów dostępnych w bibliotece cyfrowej). Kolekcja BHL obejmuje zaś prawie 95000 tytułów i jest dalej rozwijana przez ponad 170 instytucji.

[button url=”http://www.biodiversitylibrary.org/browse/titles/a#/titles” color=”lite” type=”small” target=”_self”] Cyfrowa biblioteka bioróżnorodności [/button]

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.