Biblioteka otwartych zasobów edukacyjnych Saylor.org

Saylor.org możecie znać z świetnego projektu otwartych angielskojęzycznych epodręczników akademickich oraz do poziomów K12 (odpowiednika polskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimanzjalnych). Tym razem Saylor.org rozbudowała się o bibliotekę ponad 3000 Otwartych Zasobów Edukacyjnych oraz odnośników do artykułów, wideo i 124 pełnych podręczników.

Biblioteka została zbudowana na potrzeby pozostałych projektów Saylor.org ale i dla wszystkich uczniów i nauczycieli. W przeciwieństwie do kursów, w bibliotece każdy zasób jest osobno opisany odpowiednimi metadanymi (m.in. przedmiot, licencja, słowa kluczowe, autorzy). Opis i sposób prezentacji i wyszukiwania zasobów ma pomóc w łatwym ponownym wykorzystywaniu zasobów do innych materiałów, kursów czy pracy nauczycieli. Skatalogowane zasoby dostępne są na rożnych licencjach.

Biblioteka darmowych Otwartych Zasobów Edukacyjnych Saylor.org

Comments (0)

  1. Włodzimierz Klonowski

    W klasyfikacji moim zdaniem powinien być jeszcze przycisk ‘Physics’ oraz ‘Interdisciplinary Problems’ zawierający np. System Science. A w Polsce ‘Literatura Polska’.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.