Akademia Khana, wideo i aplikacja do nauki dostępne po polsku

Czasem zwana Wikipedią w formie wideo, największa darmowa platforma edukacyjna czyli Akademia Khana doczekała się kolejnej części w polskiej wersji językowej. Poza tysiącami filmików na YouTubie, dostępnym z wieljęzycznymi napisami (a czasem również lektorami), portalem edukacyjnym dla uczniów, nauczycieli, rodziców, teraz również aplikacja mobilna dostosowana jest do wygodnego korzystania w języku polskim.

Co znajdziemy w Khan Academy?

Kanał Khan Academy po polsku na YouTube ma blisko 4000 filmów, główny kanał Khana (gdzie filmy są dostępne również z napisami w różnych językach) ponad 7500. Materiały wideo na tematy i przedmioty szkolne od algebry, przez programiwanie po historię sztuki i ekonomię, to tylko część ogromnej bazy Akademi Khana. Po zalogowaniu się na platformie lub aplikacji otrzymujemy dostęp do rozbudownego narzędzia umożliwiającego personalizację uczenia się we własnym tempie. Nauczyciele mogą zaś śledzić postępy uczniów w wirtualnych klasach i korzystać z bogactwa danych, które generowane są podczas rozwiązywania zadań. Dzięki temu zarówno uczniowie jak i nauczyciele mogą usprawniać proces edukacji, uzupełniać luki, obserwować i dostosowywać proces uczenia dzięki lepszej wiedzy, o tym co sprawia uczniom trudności.
Zrzut ekranu: treść kursu elearningowego akademi khana o przedsiębiorczości

Wszystkie filmy dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa – Na Warunkach Niekomercyjnych – Na Tych Samych Warunkach.
Do niektórych filmów przypisane zostały również ćwiczenia po polsku, znalezione w sieci na stronie pracadomowa24.pl
Przykładowe wideo z akademii poniżej:

Comment (1)

  1. Super!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.